Dolgu Uygulamaları

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu daha kalın ve dolgun görüntü oluşturur ağız etrafındaki çizgileri azaltan dudaklara kolajen veya hyalüronik asit içeren doku maddeleri yapılabilir.

Dolgu Uygulamaları

Modern çağın önemli gelişmelerinden biri, uzun yaşamanın yanısıra sağlıklı ve güzel yaşamak ve yaşlanmak oldu. Spor, diyet ve düzenli sağlık kontollerinin yanısıra, kişinin görünümünde, daha yaşlı, yorun ve düşkün görünmesine yol açan belirtiler için Plastik cerrahinin, ameliyatları ve ameliyatsız yöntemlerine büyük bir ilgi oluştu.

Dolgu uygulamaları, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan, kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Dolgu enjeksiyonu özellikle alın, kaş çatma çizgisi, kaz ayaklarındaki ve boyundaki çizgilerde çizgilere enjeksionu yöntemi kullanılması sonucu olan kırışıklıkların açılmasında, dolgu diğer sistemlerle tartışma götürmeyen bir iyilik hali sağlıyor. Dolgu uygulaması minik iğnelerle ile kaslara ilacın verilmesidir.

Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan , Alın bölgesi, Kaş arası, Göz kenar çizgileri, Üst duda, Boyun çizgileri, El, ayak, koltuk altı terlemeleri, spasitede ve migren ağrılarında dolgu kullanılmaktadır.

Dolgu, bir enjeksiyon işlemi. Uygulanacağı bölge, lokal anestezi kremiyle uyuşturuluyor, 20 dakika bekleniyor. Uygulanacak alan temizlendikten sonra ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarda enjekte ediliyor. Uygulama için 10-15 dakikalık bir seans yeterlidir.

Genellikle 4-6 ay etki sürer vardır. Zaman biraz daha kısa veya uzun olabiliyor; kalıcılık süresi kişiden kişiye ve ilaçtan ilaca farklılık gösterebiliyor. Dolgunun etkisi geçince, işlem gören bölge eski halini alıyor. Aynı bölgeye beş, altı kez dolgu, yapıldığında etkisi artık daha uzun süre devam ediyor. Mutlaka kırışıklıklara yönelik uzman hekiminizce önerilen dermatokozmetik ürünlerde kullanılmalıdır. Bu etki süresini uzatabilir.

  •  Dudak dolgunlaştırma
  •  Dudak şekillendirme
  •  Dudak kenarı sarkması
  •  Dudak asimetrisi giderme
  •  Hacimli dudaklar