Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs büyütme, silikon olarak adlandırılan protezler ya da yağ enjeksiyonu ile küçük göğüslü kadınların göğüslerinin istenilen boya getirilmesi estetik işlemidir.

Meme erojen bir organdır. Kadın fiziğinde en önemli görüntü detayını oluşturur. Asıl işlevi, emzirmek ve kadınlığı simgelemek olmasına rağmen kadın güzelliğinin en belirgin öğesidir. Her kadın güzel olmak ister, güzel göğüslere sahip olmak istemeyen kadın ise düşünülemez. Bazen memelerin çift ya da tek taraflı gelişme kusuru sonucu ya da gebelik sonrasında kilo alıp vermeye bağlı, meme dokusu hacmini kaybedebilir ve normalden daha küçük bir hal alabilir. Bu ve benzeri durumlarda daha iri, daha dolgun, daha büyük, estetik olarak daha güzel göğüsler elde etmek için, göğüs büyütme ameliyatı yapılır. Unutulmamalıdır ki her kadın güzel bir çift memeyi hakeder. Göğüs estetiği ile güzel memelere kavuşmak mümkün.

Göğüs büyütme ameliyatı ne zaman yapılır?

 

  • Memelerinin küçük olduğunu düşünen kadınların hayal ettikleri göğüslere kavuşmaları için şimdi dediklerinde.
  • Gebelik sonrasındaki meme hacmindeki kaybı düzeltmek için yapılır.
  • Meme büyüklüğündeki asimetrinin giderilip simetrik göğüs için yapılır.
  • Meme kanseri gibi durumlarda memeyi yeniden oluşturmak için yapılır.
  • Tıbbi ya da kozmetik nedenlerle değiştirilmesi gereken implatlar nedeniyle yapılır.

 

Meme slikonları güvenli midir?

Daha önceleri meme slikon implantlarına karşın önyargılar olsa da, 2006 yılından itibaren FDA'nın meme slikonlarının herhangi bir hastalığa ya da kansere yol açmadığını duyurmasından sonra bu endişeler ortadan kalkmıştır.

Meme slikonlarına karşı alerji durumu

Göğüs silikonu, cilalar, güneş ve el kremleri, ter önleyici deodorantlar, sabunlar, işlenmiş gıdalar, su geçirmez kaplamalar ve çiklet gibi günlük hayatta kullandığımız birçok maddenin içinde bulunmaktadır. Meme silikonu vücuda karşı en fazla uyum sağlayan maddelerden biridir. Göğüs silikonuna karşı alerji son derece nadir görülebilecek bir durumdur.